خواص برنج سفید ( خالص ایرانی )

برنج سفید چه خاصیت‌ هایی دارد؟

در هنگام کاشت و قبل از آغاز فرآیند سفید شدن برنج، این غلات به صورت قهوه‌ ای است. پس از جداسازی پوسته و سبوس، تبدیل به برنج سفید می‌ شود که حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات است. خواص برنج سفید (ایرانی) برای بدن بی شمار می باشد.

هضم آسان

میزان فیبر برنج سفید ایرانی نسبت به برنج قهوه‌ای کمتر است در نتیجه هضم آن آسان‌ تر می‌باشد. افرادی که مبتلا به مشکلات گوارشی مانند نفخ، سندروم روده تحریک پذیر و یا حساسیت‌ های غذایی هستند، با انتخاب برنج سفید می‌ توانند بیماری خود را بهبود بخشند. در واقع رژیم کم فیبر برای افراد مبتلا به بیماری‌ های گوارشی بهترین رژیم غذایی محسوب می‌ شود. یکی از خواص برنج سفید (ایرانی) این است که با تسهیل فرایند گوارش کمک زیادی به بهبود کیفیت زندگی فرد می نماید.

منبع انرژی برای ورزشکاران

کربوهیدرات و کالری برنج سفید ایرانی بالا است در نتیجه گزینه ایده آل برای ورزشکاران به منظور افزایش وزن به روشی سالم محسوب می‌شود. ورزشکاران برای انجام تمرینات شدید خود نیاز به بهترین منبع تامین انرژی دارند. از جمله مهمترین خواص برنج سفید (ایرانی) این است که علاوه بر بازسازی ذخایر گلیکوژن در بدن، میزان انرژی لازم را برای انجام تمرین‌های ورزشی فراهم می‌کند.

فاقد گلوتن

افرادی که مبتلا به بیماری سلیاک هستند و یا به گلوتن حساسیت دارند، معمولاً به دنبال مصرف مواد غذایی فاقد گلوتن می باشند. زیرا گلوتن موجود در مواد غذایی موجب درد و یا واکنش‌ های شدید دستگاه گوارش می‌ شود. برنج فاقد گلوتن است و خواص برنج سفید (ایرانی) سبب مصرف گسترده آن در رژیم غذایی شده است.

نکته مهم در هنگام پخت برنج سفید ایرانی

برنج سفید ایرانی محبوب‌ ترین نوع برنج است. این نوع برنج، قسمتی از ارزش غذایی خود را در هنگام فرایند سفید شدن از دست می‌ دهد. بخشی از ویتامین‌ ها، فیبر و مواد معدنی این برنج برای برخورداری از بافت نرم‌ تر و ماندگاری طولانی‌ تر حذف می‌ شوند. بهترین روش برای پخت برنج تهیه آن به صورت کته (بدون آبکشی) است؛ زیرا آبکش کردن برنج موجب حذف ویتامین‌ ها و مواد معدنی باقیمانده در آن می‌ شود.

از اینکه تا پایان محتوا با ما همراه بودید سپاسگزاریم ...